Opłata od wniosku o wydanie interpretacji wynosi 40 zł od każdego stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego będącego przedmiotem wniosku. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z konta bankowego właściwego organu. Numery kont są podane na formularzu ORD-IN. Przed wypełnieniem druku wpłaty warto również zapoznać się ze wzorem wpłaty, który jest dostępny na stronach internetowych Ministerstwa Finansów. W przypadku nieuiszczenia opłaty w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku, organ podatkowy wzywa do jej uiszczenia w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania.
Zalecamy aby z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej beneficjenci wystąpili jak najszybciej gdyż interpretację indywidualną Izba Skarbowa wydaje bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 3 miesięcy od dnia otrzymania wniosku. Jednocześnie zgodnie z art. 139 § 4 ustawy Ordynacja podatkowa, do trzymiesięcznego terminu nie są wliczane terminy przewidziane dla dokonania określonych czynności np. wezwania do uzupełnienia.
Aby interpretacja została wydana, każdy wniosek powinien zawierać:
- wyczerpujący opis stanu faktycznego (zdarzenia przyszłego) objętego wnioskiem o wydanie interpretacji, (m in. określenie programu, działania, tytułu operacji)
- opis stanowiska wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej stanu faktycznego (zdarzenia przyszłego),
- pytanie wnioskodawcy,
- oświadczenie, że przedstawione we wniosku elementy stanu faktycznego w dniu złożenia wniosku nie są przedmiotem postępowania podatkowego, kontroli podatkowej lub skarbowej, bądź sprawa nie została rozstrzygnięta w ostatecznej decyzji lub postanowieniu organu podatkowego lub organu kontroli skarbowej,
- podpis wnioskodawcy lub osoby uprawnionej do występowania w imieniu zainteresowanego,
- stosowne pełnomocnictwo dla osoby składającej wniosek w imieniu wnioskodawcy.